Podczas realizacji projektu współpracy zorganizowano siedem dwudniowych warsztatów zielarskich, w czasie których uczestnicy mogli zdobyć wiedzę z zakresu stosowania ziół w codziennym życiu, uczestniczyli w spacerach podczas których uczyli się rozpoznawać zioła w terenie, poznali techniki zbierania ziół i ich przechowywania.
W warsztatach udział wzięli mieszkańcy obszaru objętego LSR. Kolejnym działaniem była organizacji trzydniowego wyjazdu studyjnego w Bieszczady. Uczestnicy wyjazdu brali udział w spacerach krajoznawczych, podczas których mieli okazję zapoznać się z ziołami występującymi na obszarze Bieszczad, uczestniczyli również w warsztatach zielarskich.
W ramach projektu wydano również publikację o tematyce zielarskiej. Publikacja zawiera opis oraz fotografię ziół jakie występują na obszarze współpracujących ze sobą Lokalnych Grup Działania oraz przepisy kulinarne z ich wykorzystaniem. Zakupiono także gadżety promujące projekt w postaci toreb, sekatorów, nożyc do ziół czy zaparzaczy.
Zorganizowany został również internetowy konkurs wiedzy o ziołach. W konkursie chętnie wzięli udział mieszkańcy obszaru. Nagrodzonych zostało 20 osób. Podjęte działania przyczyniły się do aktywizacji mieszkańców i podniesienia poziomu wiedzy społeczności lokalnej oraz promocji obszaru LGD.
Całkowita wartość projektu: 869 397,14 zł, wkład LGD „Lepsze Jutro”: 159 216,67 zł
Projekt realizowany w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania „Roztocze Tomaszowskie” oraz Lokalną Grupą Działania „Ziemi Chełmskiej.