W ramach realizacji projektu w sierpniu 2019 roku przeprowadzono trzy dwudniowe warsztaty kulinarne w trakcie których uczestnicy poznali technikę i narzędzia wykorzystywane w sztuce carvingu czyli rzeźbienia w warzywach i owocach oraz możliwość ich wykorzystania w dekoracji potraw. W warsztatach wzięło udział 30 osób z obszaru LGD. Kolejnym działaniem założonym w projekcie była organizacja
dwudniowego wyjazdu studyjnego na teren partnerskiej LGD „Roztocze Tomaszowskie”. W trakcie jego trwania odbyły się warsztaty z przygotowania dań kuchni lokalnej wpisanych na listę produktów tradycyjnych. W ramach projektu wydano publikację będącą przewodnikiem po carvingu połączoną z przepisami na dania opracowane w trakcie przeprowadzonych warsztatów. W warsztatach wykorzystano gadżety promujące projekt tj. narzędzia do carvingu, fartuch, torby na zakupy. Podjęte działania przyczyniły się do aktywizacji mieszkańców i podniesienia poziomu wiedzy społeczności lokalnej oraz promocji obszaru LGD.
Całkowita wartość projektu: 204 319,08 zł, wkład LGD „Lepsze Jutro”: 95 655,87 zł
Projekt realizowany w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania „Roztocze Tomaszowskie” oraz Lokalną Grupą Działania „Ziemi Chełmskiej.
Publikacja_z_przepisami_z_projektu_współpracy_Szlak_Kresowych_Smaków.pdf